Stratejik ve Ekonomik Çerçeve (SEÇ) ve Eylem Planı

14 Nisan 2021 | Bu duyuru 13 kez okundu.

Türkiye-Pakistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi (YDSK) 6. Dönem Toplantısı'nda, iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik olarak "Stratejik ve Ekonomik Çerçeve (SEÇ) ve Eylem Planı'nın imzalandığı bildirilmektedir.

Devamını Oku

Ortak Transit Sistemi kapsamındaki işlemlerin sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi

14 Nisan 2021 | Bu duyuru 11 kez okundu.

Ortak Transit Sistemi kapsamındaki işlemlerin sağlıklı bir şekilde sürdürülmesini teminen, varış ülkesi Birleşik Krallık olan transit beyannamelerinde transit gümrük idaresinin beyan edilmesi gerektiği belirtilmektedir.

Devamını Oku

Irak'a ihracatta sevk öncesi inceleme konusunda yetkilendirilen firmalar belirtilmiştir

14 Nisan 2021 | Bu duyuru 11 kez okundu.

Irak'a ihracatta sevk öncesi inceleme ile ilgili olarak; 2 Mart 2021 tarihi itibariyle Intertek Int. ve HQTS China firmalarının yetkilendirildiği iletilmiştir.

Devamını Oku

Gümrük İşlemlerinin Kolaylaştırılması Yönetmeliği ile uygulanmaya başlanan izinli gönderici yetkisi

14 Nisan 2021 | Bu duyuru 12 kez okundu.

İhracat eşyasına ilişkin gümrük işlemlerinin, anılan Yönetmeliğin 76. maddesindeki koşulları sağlayan yetki sahibi firmanın kendi tesislerinde yapılarak iç gümrük idaresine getirilmeden, doğrudan sınır gümrük idaresine götürülebilmesine olanak sağlamakta

Devamını Oku

Brezilya Sağlık Bakanlığı'nın tıbbi malzemeleri satın almak istediği bildirilmektedir.

05 Nisan 2021 | Bu duyuru 48 kez okundu.

TOBB’dan alınan yazıda Brezilya Sağlık Bakanlığı'nın ekte sunulan tıbbi malzemeleri satın almak istediği bildirilmektedir.

Devamını Oku

Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti (YEK-G) Sistemi

05 Nisan 2021 | Bu duyuru 52 kez okundu.

Enerji Piyasaları İşletme A.Ş., Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliğinde gerçekleştirilecek seminerde, 01 Haziran 2021 tarihinde devreye alınması planlanan Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti (YEK-G) Sistemi anlatılacaktır.

Devamını Oku

Fransa'ya ihracat yaparken dolandırıldıkları yönünden şikayetler geldiği belirtilmektedir.

23 Mart 2021 | Bu duyuru 76 kez okundu.

Lyon Ticaret Ateşeliği'nden alınan yazıya atfen, Ataşeliğimize ulaşan ve aralarında oldukça büyük ölçeklilerin de bulunduğu Türk firmalarından, Fransa'ya ihracat yaparken dolandırıldıkları yönünden şikayetler geldiği belirtilmektedir.

Devamını Oku

Teksas Sanal Ticaret Heyeti

19 Mart 2021 | Bu duyuru 75 kez okundu.

24 Mart 2021 Çarşamba günü 17.00-18.30 saatleri arasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve ABD Ticaret Odası tarafından "Teksas Sanal Ticaret Heyeti" düzenlenecektir.

Devamını Oku

Bangladeş'e İhracat Yapan Firmalarımıza Yönelik Uyarı

12 Mart 2021 | Bu duyuru 112 kez okundu.

Dakka Ticaret Müşavirliği'nden alınan yazıya atfen, Bangladeş'te faaliyet gösteren ve aşağıda bilgileri verilen kişilerin daha önce bazı Türk firmalarla yaptıkları ticari işlerde ticari ihtilaflardan ziyade kötü niyetli ve şüphe uyandıran davranış ve-

Devamını Oku

Cezayirli Sorunlu İthalatçı Firmalar

26 Şubat 2021 | Bu duyuru 153 kez okundu.

ihracatçı firmalarımızın ticari ilişkilerinde haksız şekilde sorun yaşadıkları aşağıda isimleri belirtilen Cezayirli ithalatçı kişi ve firmalar ile ticari münasebette bulunacak ve/veya bulunma ihtimali olan firmalarımızın ihtiyatlı olmaları hususunda.

Devamını Oku